Η Ακαδημία Μπάσκετ Γ.Σ. Προσοτσάνης μετά την πρώτη και επιτυχημένη χρονιά που μας πέρασε ....τώρα είναι έτοιμη για να πετάξει ακόμα ψηλότερα!!!!
Φετος η χρονιά θα είναι προαγωνιστική και θα έχει ως σκοπο την καλυτερη δυνατη προετοιμασία των τμημάτων για την ιστορική πρώτη παρουσία της Προσοτσάνης στα περιφερειακά πρωταθλήματα απο τον επόμενο Σεπτέμβριο 2014......!!!!!
Μην ξεχνάμε άλλωστε , μετά την επιτυχημένη παρουσία της ποδοσφαιρικής Προσοτσάνης σε εθνικό επίπεδο τα τελευταία χρόνια....το δέυτερο πιο διαδεδομένο άθλημα της χώρας είναι η καλαθοσφαίριση !!!!!
Όσα αγόρια και κορίτσια επιθυμούν να ενταχθούν στις ακαδημίες μπάσκετ του Γ.Σ. ''Η ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ'' μπορούν να απευθυνθούν στους παρακάτω υπεύθυνους

καθώς και στην σελίδα του συλλόγου στο facebook
''Ακαδημία Μπάσκετ Γ.Σ. Προσοτσάνης

Τετάρτη 11 Ιουλίου 2012

ΑΝΕΤΕΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΓΑΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ANONYMOUS STON 2o ΟΜΙΛΟ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ''ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ'''!!!!!!

Με την 1η αγωνιστική στον Β' ομιλο συνεχίστηκε σήμερα το τουρνουά μπάσκετ ''ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ'' και οι πρωταγωνιστές των αγώνων ήταν οι ANONYMOUS που επικράτησαν με σκορ 65-34 επί της φιλότιμης ομάδας του CAMELOT CLUB  ενώ στον βραδυνό αγώνα οι ΓΑΛΑΤΕΣ μπήκαν και αυτοί με την σειρά τους νικηφόρα στο πρωτάθλημα νικώντας με σκορ 61-26.

Στην δεύτερη ημέρα των αγώνων είχαμε και την ευχάριστη εικόνα να παρακολουθούν περίπου 100 εν μέσω καύσωνα χειροκροτώντας τις προσπάθειες των ομάδων....

Αναλυτικά η εικόνα των αγώνων είχε ως εξής :

ANONYMOUS - CAMELOT    65-34
Η ομάδα των ANONYMOUS  έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Δερμεντζί που σημείωσε 31 πόντους   μπήκαν αποφασιστικά στο ματς και κατάφεραν απο τοπρώτο λεπτό να μπουν μπροστά στο σκορ τελειώνοντας το δεκάλεπτο με 12-01 ενώ το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 34-10.
Στην επανάληψη οι ANONYMOUS κατέβασαν ρυθμό και έτσι η ομάδα κατάφερε να μειώσει την τελική διαφορά...

Οι συνθέσεις των ομάδων :
ANONYMOUS : Βέργας 2 , Τσεπενέκης 2 , Παπαδόπουλος 14 (1) , Καφαδάρης 10 , Σωτηριάδης 4 , Παράσχου 2 ,
Δερμεντζί 31 (1).

CAMELOT : Λάμπρου 2 , Βασιλειάδης 4 , Μελαδίνης 10 ,
Χατζηνικολάου 3 , Αλβανίδης 15(2)

ΓΑΛΑΤΕΣ - XPLORER NET CAFE
Φαίνεται οτι όπως οι συνονόματοι τους στο γαλατικό χωριό έτσι και η νεανική παρέα των Προσοτσανιωτών γαλατών ήπιε απο τον μαγικό ζωμό του γέρου Δρυίδη και επικράτησε εύκολα επί του CAFE NET XPLORER  με σκορ
61-26  , ανεβαίνοντας έτσι στην κορυφή του Β' ομίλου λόγω καλύτερου συντελεστή απο την ομάδα των ANONYMOUS .

XPLORER : Παπαντωνίου 2 , Βουρτσάκης 8 , Σαββίδης 7 ,
Μανλης 2 , Καρέλας 3 , Παπάζογλου 4.

ΓΑΛΑΤΕΣ :Τσιτσόπουλος 14 , Μανωλακόπουλος 7 , Παπάζογλου 8 , Λαμπριανίδης 9 (1) , Οικονόμου 5 (1) ,
Τσιτσίγκος 6 , Γάτσος 8 , Μαχαιρίδης , Χουσμεκιάρης 4.